REMONT KOŚCIOŁA – KRONIKA

Na tej stronie będziemy się starali dodawać co jakiś czas kilka istotnych informacji i zdjęć z naszego remontu kościoła.

26.03.2019

Po miesiącu dobre wiadomości – tynki zbite, kable elektryczne i nagłośnieniowe oraz skrzynki rozdzielcze gotowe, nowe tynki nałożone; został wyczyszczony drewniany sufit i żyrandole; przechodzimy do fazy malowania i zdejmowania rusztowań oraz zabezpieczenia podłogi. oto fotorelacja:

26.02.2019

Nowe potrzeby wyszły po remoncie podłogi: mianowicie jak widać na zdjęciach trzeba było zrywać tynki do cegły, w niektórych miejscach same odpadały, w przedsionkach wyszedł grzyb i wilgoć, w zakrystii trzeba było wymienić więźby bo były spróchniałe, przy okazji trzeba było robić nową elektrykę oraz kable nagłośnieniowe. Prace są ogromne na rusztowaniach i kościół jest przygotowywany do malowania ale o tym to jeszcze nie można mówić.

17.01.2019

Posadzka zrobiona, ogrzewanie działa, boazeria zdjęta, próbki tynku zdjęte, malowidła odkryte i motywy roślinne na drewnie – jeszcze czeka nas trochę pracy przy ścianach.

21.11.2018

Nadszedł czas podzielić się kilkoma zdjęciami z ostatnich prac wykonanych w kościele. Zostało założone ogrzewanie podłogowe (rurki na zdjęciach). Już są przygotowane rury do kolejnej warstwy wylewki betonowej. Kościół jest bardzo brudny i na pewno będzie musiał być malowany w styczniu.

30.10.2018

Po zakończeniu prac ze zbrojeniem dzisiaj dzień drugiej wylewki betonu z gruszki.

26.10.2018

20.10.2008

Oto jak po wyschnięciu pierwszej warstwy betonu zostaje położone zbrojenie przed drugą wylewką.

16.10.2018

Po wybraniu gruzu i starej posadzki i wywiezieniu ciężarówkami pracownicy wyrównali piaskiem poziom dołu i teraz trwają prace związane z wylaniem pierwszej z czterech warstw betonu:

05.10.2018

Ruszyły prace związane ze zrywaniem posadzki  do fundamentów i wywożeniem kontenerami gruzu.

02.10.2018

Zakończyły się prace związane z wwiercaniem metalowych prętów i umacnianiem fundamentów. Widzimy na zdjęciach powylewany beton, którym były wypełniane dziury. Prace z tym związane pochłonęły ponad 20 tys. złotych.
Widzimy także podwieszony chór oraz ołtarz główny ponieważ już niedługo zostanie zerwana posadzka do fundamentów więc musza być podwieszone do ścian bocznych. Popatrzcie drodzy sami na zdjęcia:

22.09.2018

Od dwóch dni czyli piątku ekipa pracuje nad wkręcaniem wierteł i wypełnianiem fundamentów kościoła betonowymi głębokimi kotwami. Poniżej kilka zdjęć: