OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II Niedziela Wielkiego Postu Rok B
25 lutego 2024 roku

Dzisiejsza II Niedziela Wielkiego Postu przeżywana jest w Kościele w Polsce jako „Dzień modlitwy, postu i solidarności z Misjonarzami”. Z tej też okazji po każdej Mszy Św., odbędzie się zbiórka do puszek na Misje „Ad Gentes”.

Zelatorów Róż Rodziców, zapraszamy na spotkanie w środę po Mszy świętej wieczornej.

W piątek 1-go marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci o Żołnierzach Niezłomnych. Z tej okazji zapraszamy na Uroczystą Mszę Św.
w intencji Ojczyzny, na godz. 18.00. Na Mszy asystę podejmie Salezjańska Grupa Pro-obronna „Wilki” im. Rotmistrza Witolda Pileckiego.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca.

Dzieci i Dorosłych zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi pierwszo-piątkowych w czasie Dróg Krzyżowych i Mszy Św.

W sobotę rano odprawimy Mszę Św. wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi, a po Mszy nabożeństwo wynagradzające, ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

W niedzielę o godz. 13.00 odprawimy Mszę Św. w intencji wszystkich modlących się w Różach Żywego Różańca i Ich Rodzin.
Po Mszy Św. Zmiana tajemnic Żywego Różańca i wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 16.30.

Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona, na ogrzewanie naszego Kościoła. Niech Pan Bóg wynagrodzi wszelką troskę i ofiarność.

Przy wyjściu z kościoła wyłożony jest program Misji Świętych, które odbędą się w naszej parafii od 18 do 24 marca. Informacje te dostępne są również na stronie internetowej Parafii i w gablocie.

Salezjańska Szkoła Podstawowa im. św. Dominika Savio rozpoczęła nabór na rok szkolny 2024-2025. Jest ona szkołą publiczną, bez ustalonego obwodu i czesnego. „Dzień Otwarty” dla kandydatów do klasy I i ich rodziców odbędzie się 7 marca o godz. 17.00, w budynku szkoły przy ul. Szkolnej 25. Istnieje także możliwość przeniesienia dziecka do klasy IV, V, VI i VII. Bliższe informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły.

Parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Chocianowie oraz Regionalne Centrum Kultury w Chocianowie zapraszają w najbliższą sobotę 02 marca na kolejne spotkanie „Projektu Randka”. Jest to seria warsztatów dla małżeństw i związków niesakramentalnych, które chciałyby pogłębiać swoją relację oraz wiarę. Szczegółowe informacje na plakacie

Wspólnota Pielgrzymkowa Śladami Maryi zaprasza, 1-go marca w piątek na III Lubińską Drogę Krzyżową, która wyjdzie z kościoła pw. św. Jana Sarkandra w Lubinie po Mszy św. o godz. 18:00. Szczegóły na plakacie.

W ubiegłym tygodniu z grona naszych Parafian do wieczności odeszli:
Adam Leśnik i Władysława Jurek
Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

Ks. Janusz Kamiński

Proboszcz