Schola „Boże Promyczki”

”Szczęśliwi , wołajcie radośnie na cześć Pana prawym przystoi pieśń chwały.
Sławcie Pana na cytrze, śpiewajcie Mu przy harfie o dziesięciu strunach.
Śpiewajcie Jemu pieśń nową, pełnym głosem pięknie Mu śpiewajcie!” (Ps 33)

Jeśli lubisz muzykę i śpiew to jesteś w dobrym miejscu! Schola to coś wspaniałego co daje dużo radości. Dziecięca schola parafialna składa się z dzieci ze szkoły podstawowej oraz animatorek.

Swoimi głosami wychwalamy Pana na mszach św. z udziałem dzieci, które są zawsze w niedzielę o godz. 11.30.

W czasie mszy św. widać jednak tylko owoce naszej pracy, a przecież najpierw trzeba włożyć sporo wysiłku w ćwiczenia i próby. Dlatego spotykamy się w każdy wtorek o godz. 16.30 w ORATORIUM, uczymy się nowych piosenek w miłej i radosnej atmosferze, po śpiewie jest czas na zabawę.

Grupa jest otwarta – serdecznie zapraszamy osoby zainteresowane na wspólną modlitwę przez śpiew i zabawę, tak jak chciał ks. Bosko i Maria Dominika Mazzarello.

Oprócz udziału w niedzielnej Eucharystii staramy się organizować wspólne wyjazdy i wiele ciekawych imprez, które nas jeszcze bardziej integrują: spotkanie opłatkowe razem z ministrantami, zabawę andrzejkową, karnawałową, wspólne ognisko, wakacyjny wyjazd.

Dziękujemy rodzicom za zaufanie i zaangażowanie w istnienie scholi. Jeżeli chcesz do nas dołączyć to zapraszamy Cię na naszą próbę w każdy wtorek o godz. 16.30. 

Opiekunowie: s. Zofia Kacprzak FMA, br. Karol Kliszcz SDB