Pogrzeb | Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Pogrzeb

 zwjesus

Chrześcijański Pogrzeb jest posługą wspólnoty Kościoła swoim zmarłym. Usuwa smutek tych, którzy pozostają, gdyż daje im nadzieję na życie wieczne w Chrystusie zmarłej bliskiej osoby, która już odeszła do domu Ojca. Zawsze wyraża prawdę o Zmartwychwstaniu najpierw Chrystusa a także zapowiedź naszego Zmartwychwstania za pośrednictwem Chrystusa – Zbawcy. Umieramy w Chrystusie, ale przez chrzest i życie w Bogu będziemy razem z Nim świętować Zmartwychwstanie.

Chrześcijanie z wielkim szacunkiem odnoszą się do ciała człowieka zmarłegoznicz, gdyż mają świadomość, że Bóg powołał go do zmartwychwstania ciała.

Dlatego chrześcijańska tradycja wskazuje by ciało zmarłego pochować w ziemi w sposób godny. Normalną formą pochówku jest złożenie ciała w trumnie do grobu. Kościół akceptuje formę pochówku po kremacji prochów do grobu lub kolumbarium, ale tylko jeśli intencją nie jest sprzeciwienie się  nauczaniu Kościoła na temat zmartwychwstania ciała i życia wiecznego.

To co jest najbardziej potrzebne zmarłemu to nasza modlitwa. Kwiaty, znicze i inne ozdoby na grób są wyrazem naszej czci do ciała bliskich, ale największym darem jest wyproszenie życia wiecznego, skrócenie kar czyśćcowych i Eucharystia w ich intencji. Dlatego za zmarłego można zamawiać Msze Święte podczas pogrzebu, w kancelarii lub w zakrystii po Mszach.
Jest również możliwość zamówienia tzw. Mszy św. gregoriańskich, które będą odprawiane przez 30 dni.

JAK ZAŁATWIAMY FORMALNOŚCI POGRZEBOWE W PARAFII?

  • Najpierw udajemy się do zakładu pogrzebowego i załatwiamy konieczne formalności.
  • Następnie zgłaszamy pogrzeb w kancelarii parafii, przynosząc ze sobą akt zgonu z Urzędu Stanu Cywilnego.

Zespół MŁODZIEŻOWY

Młodzież grająca na instrumentach i śpiewająca jest zaproszona do Nowego Zespołu Młodzieżowego, który animuje Mszę na 16h30. Chcemy uwielbiać Boga i modlić się śpiewem pomagając młodym powrócić do żywej i dynamicznej Eucharystii. Zapraszamy w soboty na 9h30 na próby do sali nr 6 na plebanii NSPJ.

ZAPRASZAMY

   

Rozkład Mszy Świętych

Niedziela: 
7.00, 8.30, 10.00, 11.30 (dla dzieci), 13.00, 16.30,(młodzieżowa) 19.00
poniedziałek, wtorek, środa:
6.30 i 18.00
czwartek, piątek:
6.30, 12.00 i 18.00
sobota:
6.30 i 18.00
W czasie wakacji (lipiec - sierpień) nie ma Mszy św. w niedzielę o godz. 16.30 oraz w czwartek i piątek o godz. 12.00

Msze "Z życiem bez prądu" w intencji dzieci nienarodzonych:
godz. 18h45 adoracja animowana przez wspólnotę Domowego Kościoła, następnie o 19.30 Msza - 23 marca (Droga Krzyżowa ulicami miasta-bez Mszy), 27 kwietnia, 25 maja, 29 czerwca

Msze "Apostolstwa Dusz Czyśćcowych" w intencji zmarłych w czyśćcu, po Mszy spotkanie w sali 6 na plebanii:
godz. 17.00: 9 kwietnia, 18h00: 7 maja, 4 czerwca, 2 lipca i 6 sierpnia (bez spotkania), 10 września, 1 października, 2 listopada (bez spotkania), 5 listopada, 3 grudnia, 24 grudnia o 22h00 (bez spotkania).-

Adoracja

Od wtorku do piątku,
(oraz w czwartek 19h30-21h00)
trwa przez cały dzień adoracja Najświętszego Sakramentu. W ciszy i półmroku możesz spokojnie przebywać z Panem Jezusem.

Wielu mieszkańców Lubina przychodzi tu, aby uspokoić swe często zmęczone serce i umysł, poprosić Boga o błogosławieństwo, poszukać razem z Bogiem rozwiązań problemów pojawiających się w codziennym życiu. Spróbuj i Ty!

Salezjańskie Liceum