Namaszczenie chorych | Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Namaszczenie chorych

namaszczenie1        Jezus przyszedł po to, aby ukazać miłość Bożą. Często czynił to w sytuacjach, kiedy człowiek czuje się szczególnie zagrożony: w czasie naszej słabości wywołanej chorobą. Bóg chce żebyśmy byli zdrowi na ciele i duszy, żebyśmy byli ludźmi wierzącymi w moc Chrystusa Zbawiciela. Takim sakramentem uzdrowienia, przez który działa sam Bóg jest sakrament Namaszczenia Chorych przyjmowany w poważnej i niebezpiecznej chorobie, a także niedyspozycji fizycznej czy psychicznej. Jest to sakrament, który daje nam specjalną łaskę chrześcijańskiego przyjmowania i przeżywania choroby. Obdarza on pociechą, pokojem  i siłą oraz ściśle jednoczy chorego w jego niedomaganiach i cierpieniu z Chrystusem. Bóg bierze na siebie nasze lęki i na swoim ciele ponosi nasze bóle. Może ono powodować także cielesne uzdrowienie. Dlatego nie bójmy się tego Sakramentu!

Odrzućmy fałszywe myślenie i odczucia związane z Namaszczeniem Chorych.
Absolutnie nie można tego Sakramentu łączyć i kojarzyć ze śmiercią i ostatnią posługą – jaką nazywamy Wiatykiem (Komunią św. dla umierających na drogę do Domu Ojca)!

SAKRAMENT CHORYCH MOŻNA PRZYJĄĆ KILKA RAZY W CIĄGU ŻYCIA!

Co należy przygotować na przybycie kapłana do domu chorego?

  • krzyż na stoliku, wodę święconą
  • obok zapaloną świecę

Pamiętajmy o godnym przyjmowaniu Sakramentu. Domownicy wraz z kapłanem i chorym wspólnie się modlą.

Regularne odwiedziny chorych odbywają się w pierwszy piątek/sobotę każdego miesiąca. Można także w nagłych przypadkach zaprosić kapłana telefonicznie, w kancelarii lub w zakrystii do sprawowania Sakramentu Namaszczenia przy chorym, który jest nam bliski i pragnie przyjąć kapłana.

Zespół MŁODZIEŻOWY

Młodzież grająca na instrumentach i śpiewająca jest zaproszona do Nowego Zespołu Młodzieżowego, który animuje Mszę na 16h30. Chcemy uwielbiać Boga i modlić się śpiewem pomagając młodym powrócić do żywej i dynamicznej Eucharystii. Zapraszamy w soboty na 9h30 na próby do sali nr 6 na plebanii NSPJ.

ZAPRASZAMY

   

Rozkład Mszy Świętych

Niedziela: 
7.00, 8.30, 10.00, 11.30 (dla dzieci), 13.00, 16.30,(młodzieżowa) 19.00
poniedziałek, wtorek, środa:
6.30 i 18.00
czwartek, piątek:
6.30, 12.00 i 18.00
sobota:
6.30 i 18.00
W czasie wakacji (lipiec - sierpień) nie ma Mszy św. w niedzielę o godz. 16.30 oraz w czwartek i piątek o godz. 12.00

Msze "Z życiem bez prądu" w intencji dzieci nienarodzonych:
godz. 18h45 adoracja animowana przez wspólnotę Domowego Kościoła, następnie o 19.30 Msza - 23 marca (Droga Krzyżowa ulicami miasta-bez Mszy), 27 kwietnia, 25 maja, 29 czerwca

Msze "Apostolstwa Dusz Czyśćcowych" w intencji zmarłych w czyśćcu, po Mszy spotkanie w sali 6 na plebanii:
godz. 17.00: 9 kwietnia, 18h00: 7 maja, 4 czerwca, 2 lipca i 6 sierpnia (bez spotkania), 10 września, 1 października, 2 listopada (bez spotkania), 5 listopada, 3 grudnia, 24 grudnia o 22h00 (bez spotkania).-

Adoracja

Od wtorku do piątku,
(oraz w czwartek 19h30-21h00)
trwa przez cały dzień adoracja Najświętszego Sakramentu. W ciszy i półmroku możesz spokojnie przebywać z Panem Jezusem.

Wielu mieszkańców Lubina przychodzi tu, aby uspokoić swe często zmęczone serce i umysł, poprosić Boga o błogosławieństwo, poszukać razem z Bogiem rozwiązań problemów pojawiających się w codziennym życiu. Spróbuj i Ty!

Salezjańskie Liceum