OGŁOSZENIA PARAFIALNE

29. Niedziela Zwykła

18 października 2020 roku

W przyszłym tygodniu przypadają liturgiczne wspomnienia:
We wtorek św. Jana Kantego-prezbitera, w czwartek św. Jana Pawła II papieża, za przyczyną świętych wypraszajmy Boże błogosławieństwo dla naszego Regionu, Miasta i Rodzin, prośmy szczególnie o ustanie pandemii.

W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 19.00 modlić się będziemy O Boże błogosławieństwo i Opiekę Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, dla wszystkich Dobrodziejów i Ofiarodawców naszego kościoła, oraz Ich Rodzin. Niech będzie to okazją, do wyrażenia naszej wdzięczności wszystkim, którym leży na sercu dobro naszej Świątyni.

Ze względu na obecną sytuację nie będzie planowanej na przyszłą niedzielę zbiórki na spłatę zobowiązań związanych z remontem kościoła. Wszystkich chcących wesprzeć spłatę remontu prosimy o dokonywanie wpłat na konto bankowe Parafii lub wrzucanie kopert na tacę lub do skarbony przy bocznym ołtarzu.

Pamiętajmy dzisiaj w modlitwie, o naszym Organiście Panu Łukaszu, który obchodzi swoje imieniny. Życzymy mu wielu łask Bożych.

Przy wyjściu z kościoła wyłożone są kartki na Wypominki. Wypełnione kartki można wrzucać do przygotowanej na ten cel skrzynki. Bardzo prosimy o czytelne wypełnianie kartek i podawanie imion zmarłych w formie nie odmienionej (w mianowniku).

W ubiegłą niedzielę zebraliśmy do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąclecia kwotę: 1622,46; zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. (potwierdzenie przelewu>>)

W związku z poprawą stanu zdrowia współbraci z naszej wspólnoty zakonnej oraz negatywnymi wynikami testów na Covid-19 stopniowo, z zachowaniem bezpieczeństwa, wracamy do posługi duszpasterskiej. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za każdy przejaw troski, wsparcia i modlitwy zanoszonej do Boga w naszej intencji.

Od soboty, powiat lubiński został ogłoszony strefą czerwoną. Dlatego jesteśmy zobowiązani do zachowania wszelkich wskazań sanitarno-epidemiologicznych i Zarządzenia Biskupa Legnickiego z dnia 16.10.2020 (link do zarządzenia)
W związku z powyższym:
– Podczas Nabożeństw w naszym kościele jednocześnie mogą uczestniczyć 52 osoby.
– Prosimy o dezynfekcje rąk przy wejściu do kościoła oraz zasłanianie ust i nosa maseczką lub przyłbicą.
– Prosimy, aby w kościele zajmować tylko miejsca wyznaczone niebieskim znacznikiem X.
– Wejście do kościoła będzie możliwe tylko od strony zakrystii.
– W niedziele, z powodu ograniczenia liczby Wiernych, na pierwszym miejscu umożliwiamy uczestnictwo we Mszy św. osobom, których intencje będą odprawiane. Prosimy, aby zainteresowane osoby przybyły do kościoła 20 min. przed rozpoczęciem Mszy św.
– Pozostałym Wiernym umożliwimy wejście do kościoła na 10 min. przed rozpoczęciem Mszy św. do wyczerpania limitu miejsc.
– Nie będzie spowiedzi podczas Mszy św. W niedzielę spowiadać będziemy od godz. 16.00-16.30.  W dni powszednie od 17.30-18.00. Po każdym spowiadającym się będziemy dezynfekować konfesjonał.

Nabożeństwa Różańcowe dla dzieci zostają odwołane.

Kancelaria Parafialna, zgodnie z zaleceniem Biskupa Legnickiego, pozostaje nieczynna. W sprawach losowych, np.  pogrzeby, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 601 958 627.

Do czasu przywrócenia funkcjonowania Kancelarii Parafialnej prosimy o zgłaszanie dzieci do Pierwszej Komunii Świętej drogą e-mailową na adres: nspj.lubin@gmail.com (imię i nazwisko dziecka, szkoła, klasa, kontakt do rodziców).

W tych niełatwych okolicznościach niech nam towarzyszy wzajemna życzliwość i ufna modlitwa.
Za pośrednictwem Matki Bożej Różańcowej polecajmy Bożej Opatrzności nasze Miasto, Parafię, Wspólnoty i Rodziny.

Ks. Janusz Kamiński
proboszcz

myśl nspj 01