AKTUALNE INFORMACJE W ZWIĄZKU Z PANDEMIĄ

Drodzy Parafianie,

w związku z poprawą stanu zdrowia współbraci z naszej wspólnoty zakonnej oraz negatywnymi wynikami testów na Covid-19 stopniowo, z zachowaniem bezpieczeństwa, wracamy do posługi duszpasterskiej (zobacz rozkład mszy w sobotę).

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za każdy przejaw troski, wsparcia i modlitwy zanoszonej do Boga w naszej intencji.

Od soboty, jak wszyscy wiemy, powiat lubiński został ogłoszony strefą czerwoną. W związku z powyższym jesteśmy zobowiązani do zachowania wszelkich wskazań sanitarno-epidemiologicznych i Zarządzenia Biskupa Legnickiego z dnia 16.10.2020 (link do Zarządzenia):

– Podczas Nabożeństw w naszym kościele jednocześnie mogą uczestniczyć 52 osoby.
– Prosimy o dezynfekcje rąk przy wejściu do kościoła oraz zasłanianie ust i nosa maseczką lub przyłbicą.
– Prosimy, aby w kościele zajmować tylko miejsca wyznaczone niebieskim znacznikiem X.
– Wejście do kościoła będzie możliwe tylko od strony zakrystii.
– W niedziele, z powodu ograniczenia liczby Wiernych, na pierwszym miejscu umożliwiamy uczestnictwo we Mszy św. osobom, których intencje będą odprawiane. Prosimy, aby zainteresowane osoby przybyły do kościoła 20 min. przed rozpoczęciem Mszy św.
– Pozostałym Wiernym umożliwimy wejście do kościoła na 10 min. przed rozpoczęciem Mszy św. do wyczerpania limitu miejsc.
– Nie będzie spowiedzi podczas Mszy św. W niedzielę spowiadać będziemy od godz. 16.00-16.30.  W dni powszednie od 17.30-18.00. Po każdym spowiadającym się będziemy dezynfekować konfesjonał.

Nabożeństwa Różańcowe dla dzieci zostają odwołane.

Kancelaria Parafialna, zgodnie z zaleceniem Biskupa Legnickiego, pozostaje nieczynna. W sprawach losowych, np.  pogrzeby, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 601 958 627.

Do czasu przywrócenia funkcjonowania Kancelarii Parafialnej prosimy o zgłaszanie dzieci do Pierwszej Komunii Świętej drogą e-mailową na adres: nspj.lubin@gmail.com (imię i nazwisko dziecka, szkoła, klasa, kontakt do rodziców)

W tych niełatwych okolicznościach niech nam towarzyszy ufna modlitwa. Za pośrednictwem Matki Bożej Różańcowej polecajmy Bożej Opatrzności Nasze Miasto, Parafię, Wspólnoty i Rodziny.

„Niech udział w Eucharystii, spowiedź, adoracja, modlitwa Słowem Bożym, również w ciągu tygodnia – z zachowaniem wszelkich wymogów bezpieczeństwa sanitarnego – staną się dla nas źródłem odwagi i duchowej siły.”
(z Komunikatu Przewodniczącego KEP  Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, z dnia 16.10. 2020 r.)