Uwaga pilne!!!

Drodzy Parafianie,

W związku z  zaleceniami Rządu oraz Biskupów w sprawie epidemii koronawirusa prosimy o rozsądek i dostosowanie się do następujących zaleceń:

W duchu miłości chrześcijańskiej prosimy o pozostanie w domu i nie przychodzenie do kościoła szczególnie w niedziele. Przypominamy, że w takiej sytuacji nie uczestniczenie we Mszy niedzielnej nie obciąża naszego sumienia żadnym grzechem.
Stanowczo odradzamy szczególnie osobom starszym, chorym i narażonym lub mogących narazić innych na zakażenie. W modlitwie domowej niech nam pomaga transmisja Mszy w telewizji lub innych mediach.

Szanując  jednak wrażliwość osób, które chcą uczestniczyć we Mszy przypominamy, że prawo zabrania zgromadzeń większych niż 50 osób. Dlatego kościół nie będzie zamknięty,  jednorazowo może w nim być max. 50 osób z obsługą. Pozostali są proszeni o pozostanie na zewnątrz kościoła (będzie włączony głośnik). Do kościoła będzie wpuszczana tylko taka liczba osób . Prosimy o wyrozumiałość.

W tygodniu i w niedziele Msze będą sprawować kapłani zgodnie z intencjami,
wiernych prosimy o modlitwę i pozostanie w domach.

– W kropielnicach nie ma wody święconej więc nie możemy ze względu na higienę z nich korzystać.
– Nie całujemy ani dotykamy Krzyża, który jest w przedsionku, oddajemy mu cześć przez skłon.
– Znak pokoju przekazujemy sobie nie przez podanie ręki ale przez skłon głowy.
– Komunia święta będzie udzielana przez dwóch kapłanów: główny celebrans do ust, drugi kapłan na rękę.
– Do spowiedzi świętej można przystępować podczas każdej Mszy św. niedzielnej i w tygodniu. Prosimy by nie zostawiać tego na czas przed świętami.
– Jeśli ktoś ze względu na chorobę potrzebuje wizyty kapłana z sakramentami prosimy każdorazowo o zgłaszanie tego w zakrystii.
– Adoracja Najświętszego sakramentu w tygodniu od Mszy porannej do wieczornej.
– Jeśli są osoby starsze i chore w parafii , które potrzebują w tym czasie pomocy przy zrobieniu zakupów i dostarczeniu ich to prosimy o kontakt z ks. Bartłomiejem (603271086).
– Po Mszy odśpiewamy suplikacje .

Salezjanie każdego dnia o 20h30 gromadzą się w kaplicy domowej na modlitwie różańcowej
i nowennie za przyczyną Wspomożycielki Wiernych o ustanie epidemii i zdrowie każdego z nas. Prosimy o łączność na modlitwie w domach.

Zalecenia te obowiązują do odwołania i powrotu zajęć do szkoły.