z młodzieżą i rodzinami na wakacjach w Medjugorje

„Żyć Słowem Boga”

Pod takim hasłem grupa 55 młodych z Parafii NSPJ w Lubinie wyruszyła w dniu 29 lipca do Medjugorje w Bośni i Hercegowinie by uczestniczyć w Mladifest 2018 czyli Festiwalu Młodych całego świata. Taka imponująca grupa uzbierała się z różnych naszych dzieł i duszpasterstw Lubina i okolic pod przewodnictwem ks. Bartłomieja Janke sdb, s. Danuty Kowal fma, kl. Krzysztofa Pałuckiego sdb i naszej nauczycielki z Liceum Salezjańskiego p. Agnieszki Kwaśny. Na całości Festiwalu zgromadziło się prawie 600 kapłanów i ponad 50 tys. młodych z prawie 90 krajów świata.

Młodzi mieli okazję aktywnie odpocząć i uczestniczyć w 6-cio dniowych rekolekcjach. Czas odpoczynku grupa spędzała odwiedzając chorwacki Split, plaże Gradaca, Makarskiej oraz basen w Medjugorje i wodospady w Kravicy. Podczas Rekolekcji (festiwalu) w programie dopołudniowym zawarte były modlitwa, śpiewy i tańce oraz konferencja i świadectwa. Po południu można było wysłuchać różnorodnych świadectw na temat nawróceń i działania Boga w życiu ludzi oraz uczestniczyć w modlitwie różańcowej (3 częściach). Punktem najważniejszym była Eucharystia o 19h00 – żywa i radosna była prawdziwą głęboką modlitwą i relacją jaką młodzi nawiązywali z Jezusem.

Każdego dnia młodzi mieli do dyspozycji setki kapłanów spowiadających na placu w językach jakich tylko chcieli i umieli się porozumiewać. Wieczorem młodzi chętnie uczestniczyli w nabożeństwach Adoracji N.S., procesji Maryjnej, Adoracji Krzyża aż do 22h00.

Młodzież nawiązała wspaniałe relacje, zadomowiła się ze sobą w pokojach. Miała też momenty dzielenia się swoim życiem  i wiarą w parach i w grupkach. Wymiana myśli i podzielenie się Słowem Bożym było wspaniałym doświadczeniem, które może ich prowadzić do regularnego podejmowania formacji np. w oratorium. Grupa miała okazję uczestniczyć w objawieniu M.B. Mirjanie 2 sierpnia i poznać orędzie. Spotkała się także we wspólnocie Cenacolo by wysłuchać świadectwa narkomanów, a także w domu Nancy i Patrica, którzy sprzedali wszystko i przyjechali do Medjugorje z misją modlitwy i wsparcia kapłanów świata. Na spotkanie z naszą grupą przyszedł także Wizytator Apostolski ks. abp Henryk Hoser, pod którego jurysdykcją jest wyłączona z diecezji parafia w Medjugorje.

Tegoroczne 29 Spotkanie Młodych zachęcało do czytania Biblii i wiary w moc Słowa Bożego i dlatego każdy z uczestników otrzymał Ewangelię wg św. Jana i posmakował czym jest Namiot Spotkania.

Po zakończonych rekolekcjach w drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w domu salezjańskim w Budapeszcie i przez dwa dni zwiedzaliśmy przepiękne miasto. Wielu z nas podjęło się modlitwy choćby jednej dziesiątki różańca a co ważniejsze uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej. W październiku planujemy pojechać na Polski Festiwal Młodych Medjugorje w Piotrkowie Trybunalskim a już teraz polecamy Salezjańskiej Młodzieży 30 Mladifest w Medjugorje już za rok.

Już dwa dni po powrocie do Polski z Festiwalu Młodych grupy młodzieży, 13 sierpnia do Medjugorje udała się 55 osobowa grupa Rodzin z dziećmi i dorosłymi. Mieli oni okazję przeżyć podobny plan wypoczynkowy (Gradac, Makarska, Omiś, Mostar) a także skorzystać z basenu i wodospadów Kravica. W czasie 6-cio dniowych rekolekcji dorośli i starsza młodzież miała konferencje kerygmatyczne i zapoznające ze Słowem Bożym z ks. Bartłomiejem Janke sdb. Natomiast młodsze dzieci z s. Danutą Kowal fma poznawały postaci biblijne Starego Testamentu nawet na koniec przygotowując kilka scen z Biblii.

W drodze powrotnej również na dzień grupa wjechała do Budapesztu. Z opinii i świadectw wynika, że ten wyjazd był wspaniałym czasem wypoczynku i pójścia na głębie w wierze oraz osobistej relacji z Chrystusem Żywym w Kościele parafialnym i domowym. Dziękujemy Bogu i naszym wspólnotom za taką możliwość.

REMONT KOŚCIOŁA

Nadal można kierować wpłaty i darowizny na opłacenie prac remontowych, które były wykonywane; nr konta na wpłaty 35 1020 3017 0000 2402 0263 4756 Bank PKO BP Parafia Rzymsko-katolicka pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa ul. B. Prusa 4 59-300 Lubin

Rozkład Mszy Świętych

Niedziela: 
7.00, 8.30, 10.00, 11.30 (dla dzieci), 13.00, 16.30,(młodzieżowa) 19.00
poniedziałek, wtorek, środa:
6.30 i 18.00
czwartek, piątek:
6.30, 12.00 i 18.00
sobota:
6.30 i 18.00
W czasie wakacji (lipiec - sierpień) nie ma Mszy św. w niedzielę o godz. 16.30 oraz w czwartek i piątek o godz. 12.00

Msze "Z życiem bez prądu" w intencji dzieci nienarodzonych:
godz. 18h45 adoracja animowana przez wspólnotę Domowego Kościoła, następnie o 19.30 Msza - 24 I, 28 II, 27 III, 24 IV, 29 V, 26 VI, 24 VII, 28 VIII

Msze "Apostolstwa Dusz Czyśćcowych" w intencji zmarłych w czyśćcu, po Mszy spotkanie w sali 6 na plebanii:
godz. 18h00: 13 stycznia, 3 lutego, 2 marca, 6 kwietnia, 4 maja, 8 czerwca, 6 lipca (Msza o18h00 bez spotkania), 3 sierpnia (Msza o 18h00 bez spotkania), 7 września, 5 października, 2 listopada (Msza o 18h00 bez spotkania), 24 grudnia (Msza o 22h00 bez spotkania).-

Zamawianie Intencji Mszalnych

Jest możliwość zamówienia intencji mszalnych w kancelarii parafialnej w godzinach przyjmowania lub po każdej Mszy św. w zakrystii kościoła

ZAPRASZAMY

Salezjańskie Liceum