Ślad za Św. Franciszkiem Salezym na Taize

18 osobowa grupka młodzieży z Lubina w dniu 26 grudnia wyjechała z ks. Bartłomiejem Janke sdb i s. Danutą Kowal fma do Francji do Annecy, by poszukać źródeł duchowości salezjańskiej w miasteczku Św. Franciszka Salezego. Mieliśmy okazję sprawować Mszę w Bazylice gdzie znajdują się sarkofagi Salezego i św. Joanny de Chantal. Krótkie fragmenty Filotei- traktatu o pobożności pozwoliły nam zrozumieć dlaczego św. Jan Bosko obrał Franciszka za patrona dla Salezjanów. Od niego zaczerpnął dobroć i słodycz w pasterskiej posłudze dla młodzieży.
W drugim dniu zwiedziliśmy Genewę stolicę biskupią Salezego i miejsce ewangelizacji oraz miasto manifestu i działania Kalwina w czasie reformacji.
Głównym celem naszej podróży było jednak 40 Europejskie Spotkanie Młodych w duchu ekumenicznej wspólnoty z Taizé, które odbywało się w tym roku w Bazylei. To już 4 raz wybraliśmy się z Lubina na to wydarzenie (poprzednio: Praga, Walencja, Ryga). Zostaliśmy przydzieleni do dwóch parafii: katolickiej i ewangelickiej. Gościły nas rodziny we własnych domach. Codziennie spotykaliśmy się w halach trzy razy na wspólnej modlitwie w prostocie śpiewając kanony oraz medytując w ciszy. Do południa mogliśmy dzielić się refleksją na różne tematy: kulturalne, społeczne, religijne. W grupach językowych młodych z różnych krajów każdy poznał swoje zwyczaje, opinie i zdania na poruszane w tym roku kwestie. Popołudniami uczestniczyliśmy w zajęciach tematycznych i zwiedzaliśmy miasto. W sylwestra na jednej hali zgromadziło się ponad 5 tysięcy Polaków, gdyż wśród ponad 16 tysięcznej liczby uczestników Polacy stanowili największa grupę. Tradycyjnie to był czas świadectw, kolędowania i wspólnej Eucharystii. Następnie w parafiach goszczących nas z mieszkańcami o 23h00 była modlitwa o pokój na świecie i święto narodów, podczas którego każdy kraj prezentował tańce, śpiewy i zabawy narodowe. W nowy Rok z rodzinami uczestniczyliśmy w nabożeństwach ekumenicznych oraz jedliśmy uroczysty posiłek. To był wspaniały moment by podziękować za gościnę i wręczyć polskie upominki.

Nasz pobyt został przedłużony o półtora dnia zwiedzania Bazylei jak to mamy już w zwyczaju. Na koniec przed odjazdem do Polski spotkaliśmy się w restauracji na uroczystym posiłku by świętować i pobyć razem wdzięczni Panu Bogu i sobie za to wspaniałe doświadczenie Spotkania Taizé. Już jest w naszych sercach pragnienie by pojechać za rok na kolejne spotkanie w Hiszpanii w  Madrycie.

REMONT KOŚCIOŁA i konto na darowizny

Informujemy, że od 4 września kościół będzie zamknięty z powodu remontu prawdopodobnie do Świąt Bożego Narodzenia. Wszystkie Msze i nabożeństwa będą się odbywać w auli Liceum Salezjańskiego (wejście przez główne drzwi od przystanku i ulicy). Nie będzie Mszy w czwartek i piątek o 12h00. nr konta na wpłaty na REMONT: 35 1020 3017 0000 2402 0263 4756 Bank PKO BP Parafia Rzymsko-katolicka pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa ul. B. Prusa 4 59-300 Lubin

ZAPRASZAMY

   

Rozkład Mszy Świętych

Niedziela: 
7.00, 8.30, 10.00, 11.30 (dla dzieci), 13.00, 16.30,(młodzieżowa) 19.00
poniedziałek, wtorek, środa:
6.30 i 18.00
czwartek, piątek:
6.30, 12.00 i 18.00
sobota:
6.30 i 18.00
W czasie wakacji (lipiec - sierpień) nie ma Mszy św. w niedzielę o godz. 16.30 oraz w czwartek i piątek o godz. 12.00

Msze "Z życiem bez prądu" w intencji dzieci nienarodzonych:
godz. 18h45 adoracja animowana przez wspólnotę Domowego Kościoła, następnie o 19.30 Msza - 28.IX, 26 X, 23/30 XI, 21 XII, 25 I, 22 II, 29 III, 26 IV, 31 V, 21 VI

Msze "Apostolstwa Dusz Czyśćcowych" w intencji zmarłych w czyśćcu, po Mszy spotkanie w sali 6 na plebanii:
godz. 17.00: 9 kwietnia, 18h00: 7 maja, 4 czerwca, 2 lipca i 6 sierpnia (bez spotkania), 10 września, 1 października, 2 listopada (bez spotkania), 5 listopada, 3 grudnia, 24 grudnia o 22h00 (bez spotkania).-

Zamawianie Intencji Mszalnych

Jest możliwość zamówienia intencji mszalnych bez podania daty, które będą odprawiane w naszym kościele ks. Wikariusz po otrzymaniu wypełnionego poniżej formularza poinformuje kiedy jest wolny termin i że w tym dniu będzie sprawowana dana zamówiona intencja.

FORMULARZ PRZYJMOWANIA INTENCJI

Salezjańskie Liceum