Święci zstąpili z nieba… | Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Święci zstąpili z nieba…

31 października 2017 w Lubinie minął dzień wśród świętych.  Od rana  uczniowie  z  klas I i III  z Zespołu Szkół Sportowych, Szkoły podstawowej nr 5 oraz przedszkoli zostali zaproszeni na  Bal Wszystkich Świętych do kościoła NSPJ. Bal prowadziła młodzież z Liceum Salezjańskiego wraz z ks. Mariuszem Jeżewiczem. Dzieci  w różnych przebraniach  śpiewały, klaskały i prezentowały znajomość bardzo różnych świętych. Najczęściej była św. Jadwiga, św. Franciszek, święci salezjańscy, ale i św. Kazimierz i wielu innych. Popołudniu odbył się Korowód Wszystkich Świętych dla wszystkich chętnych  z całego Lubina. Uroczystość rozpoczęła się w kościele NSPJ modlitwą przed Najświętszym Sakramentem, a następnie wszyscy  wyruszyli do Galerii Cuprum  Areny. W czasie drogi spotkaliśmy świętych: św. Marię Dominikę Mazzarello, św. Maksymiliana Marię Kolbe, bł. Laurę Vicunę i św. J.  Sarkandra. Święci w kilku zdaniach opowiedzieli o sobie i dlaczego warto być świętym.  W Galerii rozpoczął się bal, dzieci tańczyły, śpiewały piosenki z pokazywaniem, szukały swoich rodziców, aby z nimi potańczyć. W trakcie zabawy odbył się konkurs na najładniejszy strój, a także uczestnicy mieli możliwość wykazać się zdolnościami plastycznymi.  Bal zakończył się uwielbieniem Pana Jezusa, bo co robią święci w niebie? Wpatrują się w Oblicze Boga i śpiewają na Jego chwałę. Święci  już dotarli do nieba, a my wielkimi drogami się do niego zbliżamy. Jezus w naszej duszy, to niebo.

 

Zespół MŁODZIEŻOWY

Młodzież grająca na instrumentach i śpiewająca jest zaproszona do Nowego Zespołu Młodzieżowego, który animuje Mszę na 16h30. Chcemy uwielbiać Boga i modlić się śpiewem pomagając młodym powrócić do żywej i dynamicznej Eucharystii. Zapraszamy w soboty na 9h30 na próby do sali nr 6 na plebanii NSPJ.

ZAPRASZAMY

   

Rozkład Mszy Świętych

Niedziela: 
7.00, 8.30, 10.00, 11.30 (dla dzieci), 13.00, 16.30,(młodzieżowa) 19.00
poniedziałek, wtorek, środa:
6.30 i 18.00
czwartek, piątek:
6.30, 12.00 i 18.00
sobota:
6.30 i 18.00
W czasie wakacji (lipiec - sierpień) nie ma Mszy św. w niedzielę o godz. 16.30 oraz w czwartek i piątek o godz. 12.00

Msze "Z życiem bez prądu" w intencji dzieci nienarodzonych:
godz. 18h45 adoracja animowana przez wspólnotę Domowego Kościoła, następnie o 19.30 Msza - 23 marca (Droga Krzyżowa ulicami miasta-bez Mszy), 27 kwietnia, 25 maja, 29 czerwca

Msze "Apostolstwa Dusz Czyśćcowych" w intencji zmarłych w czyśćcu, po Mszy spotkanie w sali 6 na plebanii:
godz. 17.00: 9 kwietnia, 18h00: 7 maja, 4 czerwca, 2 lipca i 6 sierpnia (bez spotkania), 10 września, 1 października, 2 listopada (bez spotkania), 5 listopada, 3 grudnia, 24 grudnia o 22h00 (bez spotkania).-

Adoracja

Od wtorku do piątku,
(oraz w czwartek 19h30-21h00)
trwa przez cały dzień adoracja Najświętszego Sakramentu. W ciszy i półmroku możesz spokojnie przebywać z Panem Jezusem.

Wielu mieszkańców Lubina przychodzi tu, aby uspokoić swe często zmęczone serce i umysł, poprosić Boga o błogosławieństwo, poszukać razem z Bogiem rozwiązań problemów pojawiających się w codziennym życiu. Spróbuj i Ty!

Salezjańskie Liceum