Taizé Młodych w Bazylei

Kolejne spotkanie młodych odbędzie się w Bazylei

W piątkowy wieczór 30 grudnia, podczas trzydziestego dziewiątego spotkania młodych odbywającego się w Rydze na zaproszenie tamtejszych Kościołów, brat Alois ogłosił 15 tysiącom młodych uczestników kolejne etapy pielgrzymki zaufania przez ziemię.na stronę większe

Podczas wieczornej modlitwy, brat Alois rozpoczął od przypomnienia, że przez cały 2017 rok będą odbywały się międzynarodowe spotkania w Taizé. Następnie ogłosił spotkania, które odbędą się w innych miejscach, a szczególną uwagę zwrócił na Europejskie Spotkanie Młodych w Bazylei.

Informacje na plakacie i przez podany kontakt.

Bazylea: zaproszenie ekumeniczne i transgraniczne

Kilka tygodni temu brat Alois otrzymał od zwiarzchników Kościołów regionu Bazylei, obejmującego Szwajcarię, Francję oraz Niemcy, list tej treści:

„Region Bazylei oraz Wspólnota z Taizé od dawna utrzymują bliskie kontakty. Lokalne Kościoły oraz wspólnoty chrześcijańskie w tym regionie popierają inicjatywy Taizé, by towarzyszyć młodym i wspierać ich w osobistej drodze wiary.
Kościoły i wspólnoty chrześcijańskie regionu Bazylei z całego serca zapraszają braci z Taizé do zorganizowania i poprowadzenia czterdziestego Europejskiego Spotkania Młodych w dniach od 28 grudnia 2017 do 1 stycznia 2018, w przekonaniu, że będzie ono znakiem, że wiara ma siłę jednoczenia, przekraczania przeszkód i prowadzi do pojednania.
Przez wieki Bazylea odgrywała istotną rolę w rozwoju chrześcijaństwa w Europie. Reformacja, której pięćsetlecie będziemy obchodzić w przyszłym roku, była pod tym względem znaczącym wydarzeniem. W regionie Bazylei to wydarzenie było silnie związane z tradycją humanistyczną. Z tym związane są charakterystyczne dla tego regionu postawy otwartości na świat, tolerancji oraz poszukiwania pokoju. Z geograficznego punktu widzenia, to miejsce styku trzech krajów, jest naznaczone zdolnością przekraczania granic.
Kościoły oraz wspólnoty chrześcijańskie regionu Bazylei są przekonane, że różne sposoby rozumienia i podążania za Chrystusem nie stoją na przeszkodzie by, jako chrześcijanie, budować wspólną drogę do Boga. Co więcej, „wszyscy razem tworzymy jedno ciało w Chrystusie” oraz „według udzielonej nam łaski różne dary” przyczyniają się do wzajemnego wzbogacania i umacniania komunii (Rz 12, 5-6).
Kościoły oraz wspólnoty chrześcijańskie regionu Bazylei, ze wszystkimi, którzy są nam bliscy oraz w swej wielkiej różnorodności, kierowane tradycyjną otwartością tego regionu na świat cieszą się, że będą mogły otworzyć swoje kościoły, domy i serca dla przyszłych pielgrzymów i ugościć kolejny etap pielgrzymki zaufania przez ziemię.

Zespół MŁODZIEŻOWY

Młodzież grająca na instrumentach i śpiewająca jest zaproszona do Nowego Zespołu Młodzieżowego, który animuje Mszę na 16h30. Chcemy uwielbiać Boga i modlić się śpiewem pomagając młodym powrócić do żywej i dynamicznej Eucharystii. Zapraszamy w soboty na 9h30 na próby do sali nr 6 na plebanii NSPJ.

ZAPRASZAMY

   

Rozkład Mszy Świętych

Niedziela: 
7.00, 8.30, 10.00, 11.30 (dla dzieci), 13.00, 16.30,(młodzieżowa) 19.00
poniedziałek, wtorek, środa:
6.30 i 18.00
czwartek, piątek:
6.30, 12.00 i 18.00
sobota:
6.30 i 18.00
W czasie wakacji (lipiec - sierpień) nie ma Mszy św. w niedzielę o godz. 16.30 oraz w czwartek i piątek o godz. 12.00

Msze "Z życiem bez prądu" w intencji dzieci nienarodzonych:
godz. 18h45 adoracja animowana przez wspólnotę Domowego Kościoła, następnie o 19.30 Msza - 23 marca (Droga Krzyżowa ulicami miasta-bez Mszy), 27 kwietnia, 25 maja, 29 czerwca

Msze "Apostolstwa Dusz Czyśćcowych" w intencji zmarłych w czyśćcu, po Mszy spotkanie w sali 6 na plebanii:
godz. 17.00: 9 kwietnia, 18h00: 7 maja, 4 czerwca, 2 lipca i 6 sierpnia (bez spotkania), 10 września, 1 października, 2 listopada (bez spotkania), 5 listopada, 3 grudnia, 24 grudnia o 22h00 (bez spotkania).-

Adoracja

Od wtorku do piątku,
(oraz w czwartek 19h30-21h00)
trwa przez cały dzień adoracja Najświętszego Sakramentu. W ciszy i półmroku możesz spokojnie przebywać z Panem Jezusem.

Wielu mieszkańców Lubina przychodzi tu, aby uspokoić swe często zmęczone serce i umysł, poprosić Boga o błogosławieństwo, poszukać razem z Bogiem rozwiązań problemów pojawiających się w codziennym życiu. Spróbuj i Ty!

Salezjańskie Liceum